Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Jak wygląda leczenie operacyjne gruczolaków przysadki mózgowej?

Zobacz artykuły na temat:mózgzabiegnowotwórleczenie rakaprzysadkagruczolakgruczoły
Gruczolak przysadki jest najczęstszym guzem tego gruczołu i najczęstszą przyczyną nadmiernego wytwarzania hormonów jej przedniego płata. Na czym polega leczenie gruczolaków? Kiedy wskazana jest operacja? Jak ona przebiega?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Czym są markery nowotworowe? [video]

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 10
dodano: 21:46 2016-05-03 przez: ~gość (178.36.*.*)
Miałam operacje usunięcia gruczolaka w 2012 roku. Nie wiem czy to tylko mi bo byłam mała czy robią tak wszystkim aby mieć więcej miejsca, ale zrobili mi dziurę w tej kości/chrząstce co odgradza przegrody. No cóż, oddycha mi się przez to gorzej i nos nie ma podpory przez co tak trochę opadł. I teraz zamiast ślicznego, wąskiego noska mam wielki płaski kulfon. A i jeszcze w szpitalu jak wyjmowali mi opatrunek z nosa to ból był przeokropny. A no i jak miałam ten opatrunek to mogłam oddychać tylko przez usta no ten nawyk mi pozostał do teraz. Ogólnie po operacji strasznie bolała mnie głowa i przez kilka dni widziałam podwójnie. Później się okazało, że o coś zahaczyli czy coś, przez co mam moczówkę, która utrzymuje się do dziś. Ze szpitala wyszłam po miesiącu, a na wf nie mogłam ćwiczyć rok.
dodano: 22:18 2016-04-17 przez: ~gość (188.146.*.*)
Witam, chciałabym.sie dowiedzieć jak wygląda rekonwalescencja po operacji usunięcia gruczołów przez nos, jakie głównie dolegliwości są odczuwalne, jak długo dochodzi się do sprawności fizycznej?
dodano: 22:03 2016-04-16 przez: ~gość (89.190.*.*)
5 dni
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter